Ekskursinė programa šiauriniame Peloponese iš Patrų 2022 m. vasarai

Kiekvieną pirmadienį

Senieji & Naujieji Patrai (Trukmė ~ 5 valandos)

Kaina: 40 Eur suaugusiam asmeniui (su paėmimu iš viešbučių nenutolusių daugiau nei 40 km nuo Patrų. Įėjimas 3 Eur. į Voudeni muziejų suaugusiam asmeniui.

Apie Mikėnus esančius Peloponese yra girdėję visi. Šalia Patrų įsikūręs Mikėnų civilizacijos parkas-Voudeni, yra atradimas netgi dažnam graikui. Ši archeologinė vietovė sąlyginai neseniai pradėta kasinėti. Tai vienas svarbiausių Mikėnų civilizacijos periferijos centrų. 220 metrų aukštyje, natūraliame įtvirtinime, Mikėnai buvo įkūrę gyvenvietę, kapines, o žemiau esančioje plynaukštėje užsiėmė žemdirbyste. Visa tai - 1500 metų prieš mūsų erą. Jūsįsitikinsite, kad žmogus visuomet turėjo ritualų susijusių su žmogaus mirties įprasminimu.Rasite požemines lankomas kapavietes, kurių dydis ir kelio ilgis iki jų priklausė ir nuomirusiojo statuso. Mikėnų gyvenvietės likučių priešaky atsiveria pritrenkiantis vaizdas į jūras, kas paaiškina kodėl Mikėnai pasirinko šią lokaciją gyvenvietei.

Senieji aukštutiniai Patrai. Viduramžių tvirtovė ant aukščiausios miesto kalvos. Pandokratoras šventovė. Romėnų amfiteatras. Pagrindinė miesto aikštė ir Apolono teatras. Pėsčiųjų alėjos pilnos kavinių ir gyvenimo. Šv. Andrejaus šventykla ir apaštalo gyvenimo pabaigos istorija. Visa tai pamatysime, aptarsime leisdamiesi nuo aukštutiniomiesto pėsčiomis link jūros. Sužinosite Venecijos įtaką šio miesto gyvenimo būdui ir daug įdomių ir pikantiškų miestiečių gyvenimo smulkmenų.


Kiekvieną antradienį

Autentiška Graikija Aroanijos kalnuose (Trukmė ~ 7 valandas)

Kaina: 70 Eur suaugusiam asmeniui (su paėmimu iš viešbučių nenutolusių daugiau nei 40 km nuo Patrų. Vienuoliai prašo po 2 Eur. aukos iš kiekvieno suaugusio lankytojo.

Kylame į Aroanijos kalnus Peloponese, besigrožėdami jūros ir kalnų serpantinų vaizdais.

Sustojimas Tetramythos vyninėje. Ekskursija po vyninę ir vyno rūsius, pasakojimas apie vyno gamybą. Degustacija 4 skirtingų vynų su vietiniais sūriais su saugomos vietovės nuoroda.

Seniausias Graikijos vienuolynas ir vienas seniausių pasaulyje - Mega Spileo. Pasislėpęs kalnų oloje, saugantis ypatingą ikoną. Įsikūręs 950 m aukštyje virš jūros lygio.

Leidžiamės į slėnį, kur 750 m aukštyje virš jūros lygio pasiekiame istorinį Kalavritos miestelį. Sustojimas istorinėje vietoje. Laisvas laikas miestelyje pasivaikščiojimui, muziejui ar kavos puodeliui. Pradedame mėgautis kalnų ir aukščio suteikiama gaiva.

Pasiekiame kalnuose esantį 28 žmonių kaimelį, kuriam vardą suteikė kalnų šaltiniai. Mus pasitinka Nikos ir jo šeima, trumpai supažindina su kaimelio istorija ir kasdienybe. Kaimo "kafenio-tavernoje" mums bus demonstruojamos tradicinės graikų virtuvės paslaptys.

Patiesiamas stalas po kaimo centre esančiu lapuočiu medžiu, prie kurio vaišinamės tradiciniais graikiškais valgiais. Graikiška aplinka, vynas, truputėlį pasijuntame tikrais kalnų graikais.Menu: Graikiškos salotos, Fetos sūris, 3 pirminiai patiekalai "orektika", ant griliaus kepta mėsa, vietinis vynas.


Kiekvieną ketvirtadienį

Korinto kanalas ir Romantiškasis Nafplio (Trukmė ~ 7 valandas).

Kaina: 75 Eur suaugusiam asmeniui (su paėmimu iš viešbučių nenutolusių daugiau nei 40 km nuo Patrų. Įėjimas 8 Eur. į Palamidi muziejų suaugusiam nuo 25 iki 65m.

Nafplio - vienas gražiausių ir romantiškiausių Graikijos miestų, saugomas net trijų tvirtovių, įsikūręs Argolio įlankos krantinėje. Siauros gatvelės, elegantiški Venecijos namai, neoklasikinė architektūra ir elegancijos aura tvyro šiame mieste. Šio miesto istorija persipynusi su graikų mitologija. Nafplio sieja daug garsių veikėjų iš Odisėjos, Trojos karo ir kitų legendų ir mitų.

Pakeliui į Nafplio, sustojimas prie Korinto kanalo. XIX a. pabaigoje, Peloponeso siauriausioje vietoje ties žemynine Graikija, buvo prakirstas 6.4 km Korinto kanalas. Kanalas jungia Jonijos ir Egėjo jūras, faktiškai Peloponesą paversdamas sala.

Atvykstame į Nafplio miestą. Sustojimas Palamidi tvirtovėje su atsiveriančiais vaizdais į žemutinį miestą ir jūrą. Mėgstantys vaikščioti ir lipti gali leistis pėsčiomis į senamiestį. Fotografijos darytos besileidžiant šiais laiptais gali varžytis su gražiausiais Viduržemio jūros miestų peizažais.

Pasivaikščiojimas gražuoliu Nafplio senamiesčiu iki uosto.

Pasiplaukiojimas - dovana nuo "Zografakis Travel", kurio metu apžiūrėsime Bourtzi tvirtovę saloje bei Nafplio senamiestį iš jūros.

Laisvas laikas mieste kavos puodeliui, pietums ar pirkiniams.


Kiekvieną penktadienio popietę

Perplaukimas Rio-Antirrio sąsiauriu ir pervažiavimas didžiausiu kabančiu tiltu Europoje. Viduramžių perlas Nafpkatos. (Trukmė ~ 5 valandos)

Kaina: 55 Eur suaugusiam asmeniui (su paėmimu iš viešbučių nenutolusių daugiau nei 40 km nuo Patrų.

Keliamės keltu per Rio-Antirrio sąsiaurį į žemyninę Graikiją. Virš mūsų didžiausias Europoje kabantis tiltas. Rio ir Antirrio iškyšulius saugo Rio ir Antirrio pilys. Sužinosite, kokią funkciją atlikdavo šios pilys viduramžiais.

Vos už 10 minučių kelio - viduramžių Nafpaktos. Korinto įlankos perlas ir jūrų mūšių dalyvis. Tai tvirtovė - uostas pritraukiantis daug poilsiautojų dėl savo išskirtinės viduramžių architektūros. Beje, italai šį miestelį vadina - Lepanto. Ne tik vardą, bet ir itališką estetiką paliko čia venecijiečiai. Čia pat ir miesto paplūdimiai, iš viršaus saugo aukštutinė pilis. Migelio de Servanteso paminklas tiesiai prie miesto vartų! Kodėl jis ten, sužinosite ekskursijos metu.

Laisvas laikas mieste kavos puodeliui, vakarienei ar pirkiniams.

Atgal į Peloponesą grįšime pervažiuodami inžinerinį šedevrą - Rio Antirrio kabantį tiltą.


Pastaba: Ekskursijos vykdomos susirinkus ne mažesnei kaip 6-8 asmenų grupelei.

Visas ekskursijas ir pervežimus vykdo mūsų partneriai Graikijoje "Zografakis Travel" laikantis visų turizmo įstatymo numatytų reikalavimų.

Pastaba: norėdami užsakyti ekskursiją, prašome užklausos formoje įrašyti savo kontaktinius duomenis bei turinyje įrašyti "Ekskursijos Peloponese".

Smulkesnės informacijos apie kelionę, skrydžius ir ekskursijas prašome teirautis: aldona@vilniauskelrodis.lt asta@kelione123.lt arba telefonu: 8 655 45595, 8 618 37046

Užklausos forma

Liko simbolių:  1500