Užklausos forma

Liko simbolių:  1500

Pažintinė - poilsinė programa Graikija kitaip, Peloponesas

Senoji Graikija

Nuo balčiausiu smėliu nubarstytų vakarinių pusiasalio pakrančių iki kalnais išvagoto reljefo ir saulės nugairintų šlaitų – Peloponeso gamta nepalieka abejingų, o išsibarstę miestai bei kaimeliai žavi svetingumu ir daugialype kultūra. Istorijos lobiai čia melancholiškai mena praeitį ilsėdamiesi pušų apsuptyje, o skardžių supami paplūdimiai žavi nuošalumu. Peloponesas toks nuostabus ir skirtingas, jog geriausia jį pažinti keliaujant. Pažintinės kelionės metu pamatysite, kad pušų bei alyvmedžių apsupti architektūriniai paminklai ir pakrantes nusėdę miesteliai kyla tiesiai iš derlingos žemės ir sudaro vientisą regiono kraštovaizdį – vietomis žalią ir vešantį, vietomis išsausėjusį bei uolėtą, globojantį šimtametes gynybines sienas bei bokštus. Keitėsi krašto valdovai, kultūra, vienos legendos papildė kitas, pusiasalis netgi buvo atskirtas nuo žemyninės dalies žmonių rankomis iškastu kanalu, bet viena liko nepakitę – tai šių žemių svetingumas.

Kelionės kaina:

 • nuo 450 Eur, gyvenant asmeniui dviviečiame kambaryje;
 • nuo 425 Eur, gyvenant asmeniui triviečiame kambaryje;

Kelionės datos:

 • 2022.06.04 - 06.11
 • 2022.06.11 - 06.18
 • 2022.06.18 - 06.25
 • 2022.06.25 - 07.02
 • 2022.07.02 - 07.09
 • 2022.07.09 - 07.16
 • 2022.07.16 - 07.23
 • 2022.07.23 - 07.30
 • 2022.07.30 - 08.06
 • 2022.09.03 - 09.10
 • 2022.09.10 - 09.17

1-a diena. Skrydis Vilnius – Patrai/Atėnai. Pasitikimas oro uoste.
Atskridusiems į Atėnus apžvalginė ekskursija po miestą. Panathinaikos stadionas. Syntagma aikštė ir besikeičianti parlamento sargyba. Gražiausias Akropolio vaizdas nuo kalvos. Senoji Plaka ir Monastiraki. Išvykstant iš mieto sustojimas prie Korinto kanalo. XIX a. pabaigoje, Peloponeso siauriausioje vietoje ties žemynine Graikija, buvo iškirstas 6.4 km Korinto kanalas. Kanalas jungia Jonijos ir Egėjo jūras, faktiškai Peloponesą paversdamas sala. Vykstame į viešbutį netoli Patrų miesto, ant jūros kranto. Nakvynė.

2-a diena. Pusryčiai. Poilsis ir maudynės prie Viduržemio jūros. Pietūs ir vakarienė už papildomą mokestį.

3-a diena. Pusryčiai. Ekskursija. Romantiškasis Nafplio (Trukmė ~ 7 valandas).
Nafplio - vienas gražiausių ir romantiškiausių Graikijos miestų, saugomas net trijų tvirtovių, įsikūręs Argolio įlankos krantinėje. Siauros gatvelės, elegantiški Venecijos namai, neoklasikinė architektūra ir elegancijos aura tvyro šiame mieste. Šio miesto istorija persipynusi su graikų mitologija. Nafplio sieja daug garsių veikėjų iš Odisėjos, Trojos karo ir kitų legendų ir mitų. Atvykstame į Nafplio miestą. Sustojimas Palamidi tvirtovėje su atsiveriančiais vaizdais į žemutinį miestą ir jūrą. Mėgstantys vaikščioti ir laipioti gali leistis pėsčiomis į senamiestį. Fotografijos darytos besileidžiant šiais laiptais gali varžytis su gražiausiais Viduržemio jūros miestų peizažais. Įėjimas 8 Eurai į Palamidi muziejų suaugusiems 25-65 metų amžiaus neįskaičiuotas. Pasivaikščiojimas gražuoliu Nafplio senamiesčiu iki uosto. Pasiplaukiojimas - dovana nuo "Zografakis Travel", kurio metu apžiūrėsime Bourtzi tvirtovę saloje bei Nafplio senamiestį iš jūros. Laisvas laikas mieste kavos puodeliui, pietums ar pirkiniams.

4-a diena. Laisva diena. Pusryčiai. Poilsis ir maudynės prie Viduržemio jūros. Pietūs ir vakarienė už papildomą mokestį.

5-a diena. Pusryčiai. Ekskursija. Autentiška Graikija Aroanijos kalnuose (Trukmė ~ 7 valandos)
Nepažinęs Graikijos kalnų, nepažinsi ir šios kultūros. Kylame į Aroanijos kalnus Peloponese, besigrožėdami jūros ir kalnų serpantinų vaizdais. Sustojimas Tetramythos vyninėje. Ekskursija po vyninę ir vyno rūsius, pasakojimas apie vyno gamybą. Degustacija 4 skirtingų vynų su vietiniais sūriais su saugomos vietovės nuoroda. Seniausias Graikijos vienuolynas ir vienas seniausių pasaulyje - Mega Spileo. Pasislėpęs kalnų oloje, saugantis ypatingą ikoną. Įsikūręs 950 m aukštyje virš jūros lygio. Leidžiamės į slėnį, kur 750 m aukštyje virš jūros lygio pasiekiame istorinį Kalavritos miestelį. Sustojimas istorinėje vietoje. Laisvas laikas miestelyje pasivaikščiojimui, muziejui ar kavos puodeliui. Pradedame mėgautis kalnų ir aukščio suteikiama gaiva. Pasiekiame kalnuose esantį 28 žmonių kaimelį, kuriam vardą suteikė kalnų šaltiniai. Mus pasitinka Nikos ir jo šeima, trumpai supažindina su kaimelio istorija ir kasdienybe. Kaimo "kafenio-tavernoje" mums bus demonstruojamos tradicinės graikų virtuvės paslaptys. Patiesiamas stalas po kaimo centre esančiu lapuočiu medžiu, prie kurio vaišinamės tradiciniais graikiškais valgiais. Graikiška aplinka, vynas, truputėlį pasijuntame tikrais kalnų graikais. Meniu: graikiškos salotos, fetos sūris, 3 pirmiejipatiekalai "orektika", ant griliaus kepta mėsa, vietinis vynas.

6-a diena. Pusryčiai. Poilsis. Ekskursija antroje dienos pusėje. Perplaukimas Rio-Antirrio sąsiauriu ir pervažiavimas didžiausiu kabančiu tiltu Europoje. Viduramžių perlas Nafpkatos. (Trukmė ~ 5 valandos).
Keliamės keltu per Rio-Antirrio sąsiaurį į žemyninę Graikiją. Virš mūsų didžiausias Europoje kabantis tiltas. Rio ir Antirrio iškyšulius saugo Rio ir Antirrio pilys. Sužinosite, kokią funkciją atlikdavo šios pilys viduramžiais. Vos už 10 minučių kelio - viduramžių Nafpaktos. Korinto įlankos perlas ir jūrų mūšių dalyvis. Tai tvirtovė - uostas pritraukiantis daug poilsiautojų dėl savo išskirtinės viduramžių architektūros. Beje, italai šį miestelį vadina - Lepanto. Ne tik vardą, bet ir itališką estetiką paliko čia venecijiečiai. Čia pat ir miesto paplūdimiai, iš viršaus saugo aukštutinė pilis. Migelio de Servanteso paminklas tiesiai prie miesto vartų! Kodėl jis ten, sužinosite ekskursijos metu. Laisvas laikas mieste kavos puodeliui, vakarienei ar pirkiniams.Atgal į Peloponesą grįšime pervažiuodami inžinierinį šedevrą - Rio Antirrio kabantį tiltą.

7-a diena. Laisva diena. Pusryčiai. Poilsis ir maudynės prie Viduržemio jūros.

8-a diena. Pusryčiai arba sausas davinys. Išvykstame į Patrų/Atėnų oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Visi pervežimai pagal programą
 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbutyje ant jūros kranto. 7 km nuo Patrų centro. Šalia viešbučio traukinuko stotelė, lengvai pasiekiamas Patrų miestas. Paplūdimys – smulkių akmenukų.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžio bilietai Vilnius- Patrai/Atėnai – Vilnius.
 • Pietūs ir vakarienės
 • Programoje nurodytos 3 ekskursijos – 150 Eur suaugusiam, vaikams iki 12 metų - 130 Eur

Visos programos ekskursijas ir pervežimus vykdo mūsų partneris Graikijoje "Zografakis Travel" laikantis visų turizmo įstatymo numatytų reikalavimų.

Pastaba: kelionės kaina yra paskaičiuota esant ne mažesnei kaip 10-ies asmenų grupei.

Pastaba: norėdami užsakyti kelionę, prašome užklausos formoje įrašyti savo kontaktinius duomenis bei turinyje įrašyti "Senoji Graikija".

Smulkesnės informacijos apie kelionę, skrydžius ir ekskursijas prašome teirautis: aldona@vilniauskelrodis.lt asta@kelione123.lt arba telefonu: 8 655 45595, 8 618 37046