Užklausos forma

Liko simbolių:  1500

Pažintinė programa Graikijoje, Peloponese

Tradicinės Graikiškos velykos - Pasxa

Kelionės data: 2022 balandžio 19-26 d.

Svarbiausia Graikijos metų šventė, kuri šioje šalyje savyje talpina itin daug tradicijų. Didžiosios Savaitės susikaupimą Prisikėlimas paverčia į neaprėpiamą džiaugsmą, kuris palydimas smarkiu šventimu, gausybe valgių ir vienybės jausmo. Pasxa graikiškai tarp graikų, Peloponeso kalnų apsuptyje.

Betarpiška pažintis su klasikine ir neturistine Graikija ir regionu, kuris pačių graikų vadinamas - Senąja Graikija.

Įspūdinga gamta apipinta mitais ir legendomis. Čia kalnai leidžiasi į jūrą, o joje kas vakarą maudosi saulė.

Graikiška virtuvė - tai rytų ir vakarų kultūrų derinys, besigiriantis plačiu pasirinkimu, tyrais ir nepamirštamais skoniais.

Graikiško gyvenimo būdo ir kontrastų atostogos, kurio vedliais būsime mes, gyvenantys čia.

Kelionės kaina:

 • 600 Eur asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje + 100€ pasirinkus pilną ekskursijų programą,
 • 570 Eur asmeniui gyvenant triviečiame kambaryje + 100€ pasirinkus pilną ekskursijų programą

1-a diena. Skrydis į Atėnus. Pasitikimas, Trumpa Atėnų apžvalga. Sustojimas prie Korinto kanalo.
XIX a. pabaigoje, Peloponeso siauriausioje vietoje ties žemynine Graikija, buvo prakirstas 6.4 km Korinto kanalas. Kanalas jungia Jonijos ir Egėjo jūras, faktiškai Peloponesą paversdamas sala. Sustojimas pavalgyti. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje Patruose.

2-a diena. Pusryčiai. Voudeni - Mikėnų civilizacijos parkas ir kapavietės. Patrų poilsinė zona - Vrachneika.
Voudeni - vienas svarbiausių Mikėnų civilizacijos periferijos centrų. 220 ​metrų aukštyje, natūraliame įtvirtinime, Mikėnai buvo įkūrę gyvenvietę, kapines, o žemiau ​esančioje plynaukštėje užsiėmė žemdirbyste. Visa tai - 1500 metų prieš mūsų erą. ​Rasite požemines lankomas kapavietes, kurių dydis ir kelio ​ilgis iki jų priklausė ir nuo ​mirusiojo statuso. Mikėnų gyvenvietės likučių priešaky atsiveria pritrenkiantis vaizdas į ​jūras, kas paaiškina kodėl Mikėnai pasirinko šią lokaciją gyvenvietei. Vėliau aplankysime vieną populiariausių Patrų restoranų ir tavernų zonų. Mokysitės mėgautis graikiškai, patys rinkdamiesi vietą, maistą ir stabtelėjusį laiką.Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

3-a diena. Pusryčiai. Patrai. Viduramžių pilis. Romėniškas amfiteatras, stadionas, pasivaikščiojimas žemutiniu miestu. Šv. Andrejaus šventovė. Achaia Clauss vyninė.
Sužinosite seną ir įdomią Patrų vardo ir miesto istoriją. Kuri šalis paliko didžiausią kultūrinį palikimą Patrams, kodėl tokia svarbi šv. Andrejaus šventykla, kas toje pačioje vietoje buvo senovėje, kavos kultūral, studentai ir išblėsę klestinčio miesto atgarsiai ? Į šiuos ir kitus klausimus rasime atsakymus. Vėliau aplankysime seniausią Graikijoje "Achaia Clauss vyninę", nuo kurios prasidėjo modernioji Graikijos vynininkystė. Vyninė yra ant kalvos, nuo kurios atsiveria Patrų miesto panorama. Galiausiai nuvyksime į vietinių gausiai lankomą tradicinę graikišką tavernų gatvelę. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

4-a diena. Pusryčiai. Didysis penktadienis. Perplaukimas Rio-Antirrio sąsiauriu. Viduramžių perlas Nafpaktos. Epitafija. Pervažiavimas didžiausiu kabančiu tiltu Europoje.
Didyjį penktadienį,vakare,graikai simboliškai lydi "nukryžiuotojo kūną" atkartodami didžiosios savaitės įvykius aprašytus Šventajame Rašte. Mes Jums parodysime ypatingiausią Epitafiją vykstančią regione. Nafpaktos viduramžių uosto vandenyje uždegama šimtai žvakelių, gieda polifoninis choras ir "nukryžiuotąjį" lydi šventikai, žmonės su žvakutėmis ir pučiamųjų orkestras. Atmosfera paliks neišdildomą įspūdį. Tuo pačiu persikelsite per Rio-Antirrio sąsiaurį atsirasdami žemyninėje Graikijoje, pasigrožėsite inžineriniu šedevru - kabančiu tiltu. Parinksime įdomesnę vietą sustojimui pavalgyti. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

5-a diena. Pusryčiai. Didysis šeštadienis. Dantytasis traukinukas į kalnus.
Prisikėlimas kalnų kaimelyje tarp graikų bei naktinis tradicinis Velykų stalas po prisikėlimo. Išsiregistruojame iš Patrų viešbučio ir važiuojame link kalnų. Kylame unikaliu dantytuoju traukinuku nuo jūros miestelio Diakopto į kalnų miestelį Kalavritą per nacionalinį parką, saugomą Unesco. Pakilsite į 750m aukštį virš jūros lygio, grožėdamiesi laukine kalnų gamta, upėmis ir tarpekliais. Įsikursime tradicinio kalnų kaimelio svečių namuose. Namai pastatyti iš akmenų, su židiniais, tradiciniais baldais. Pasijusite atvykę pas tikrus graikus į svečius. Didįjį šeštadienį tradiciškai visi pasninkauja nieko nevalgydami ir laukdami prisikėlimo. Apie 23.00 vykstame į kaimelio bažnyčią, kurioje atnešama šventa ugnis iš Jeruzalės, padalinama žmonėms ir vidurnaktį visų bažnyčių varpai skelbia prisikėlimą. Po jo seka tradicinis naktinis stalas su patiekalais gaminamais tik tą naktį. Išbandome pirmųjų margučių tvirtumą. Nakvynė kalnuose.

6-a diena. Pusryčiai. Graikų Velykos - Pasxa.
Šventinė diena, kuomet kepami avinai, valgoma, linksminamasi ir šokama. Dieną praleisime Krioneri kaimelyje, kuriame mus vaišins ir mumis rūpinsis Nikos su savo šeima, šeimos tavernoje, esančioje kaimelio centrinėje aišktėje. Kaimelis turi tik 28 nuolatinius gyventojus, bet per Velykas šis skaičius išauga keletą kartų. Tai traukos centras, į kurį traukia visi viešintys šiame ir aplinkiniuose kaimuose. Skambės muzika, stalas bus pilnas vaišių, graikiško vyno ir tsipuro. Nakvynė kalnuose.

7-a diena. Pusryčiai. Mega Spileo vienuolynas ir Kalavrita. Sustojimas seniausiame ir viename iš įspūdingiausių vienuolynų Graikijoje - Mega Spileo.
Vienuolynas globoja ypatingą ikoną tapytą pačio Evangelisto Luko. Peržvelgsime visą vienuolyno istoriją, nuo neįtikėtinos įkūrimo istorijos iki vienuolyno dalyvavimo Graikijos išsilaisvinimo kovose. Aplankysime Kalavritos miestelį. Sustojimas istorinėje vietoje. Laisvas laikas miestelyje pasivaikščiojimui, apsipirkimui ar kavos puodeliui. Nakvynė.

8-a diena. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Visi Pervežimai kaip numatyti programoje. Trumpa apžvalginė ekskursija Atėnuose ir Korinto kanalas.
 • 4 nakvynėmis su pusryčiais Patruose ant jūros kranto ir 3 nakvynės kalnų autentiškuose tradiciniuose svečių namuose, su gausiais graikiškais pusryčiais.
 • Didysis penktadienis ir Epitafija viduaramžių Nafpkatos. Perplaukimas Rio-Antirrio sąsiauriu. Viduramžių perlas Nafpaktos. Pervažiavimas didžiausiu kabančiu tiltu Europoje.
 • Prisikėlimas kalnų kaimelyje tarp graikų bei naktinis tradicinis Velykų stalas ir gėrimai po prisikėlimo.
 • Velykų šventimas autentiškoje aplinkoje su maistu, gėrimais, graikiška muzika sekmadienį.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius- Atėnai - Vilnius
 • Sveikatos draudimas
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai.
 • Ekskursinė programa.

Ekskursinė programa - papildomai 100 Eur suaugusiam:

 • Voudeni - Mikėnų civilizacijos parkas ir kapavietės. Patrų poilsinė zona - Vrachneika (įėjimas į archeloginę vietovę 3€ neįskaičiuota, maistas neįskaičiuotas).
 • Patrai. Viduramžių pilis. Romėniškas amfiteatras, stadionas, pasivaikščiojimas žemutiniu miestu. Šv. Andrejaus šventovė. Achaia Clauss vyninė. Tradicinių tavernų vietovė (maistas neįskaičiuotas).
 • Kelionė dantytuoju traukinuku nuo jūros į kalnus per nacionalinį parką saugomą Unesco ir laukinę kalnų gamtą.
 • Ekskursija į seniausią Graikijoje "Mega Spileo" vienuolyną, kuris slepiasi kalno masyve ir saugo daug paslapčių. Kalavritos miestelis.

Visos programos ekskursijas ir pervežimus vykdo mūsų partneris Graikijoje "Zografakis Travel" laikantis visų turizmo įstatymo numatytų reikalavimų.

Pastaba: ekskursijos ir papildomos paslaugos apmokamos atvykus.

Pastaba: norėdami užsakyti kelionę, prašome užklausos formoje įrašyti savo kontaktinius duomenis bei turinyje įrašyti "Tradicinės Graikiškos velykos".

Smulkesnės informacijos apie kelionę, skrydžius ir ekskursijas prašome teirautis: aldona@vilniauskelrodis.lt asta@kelione123.lt arba telefonu: 8 655 45595, 8 618 37046